fbpx
Õpetus

Kuidas värvida mööblit?

Soovid värskendada oma mööblit aga ei tea, kuidas ja millega alustada? Kardad oma mööbli ära rikkuda? Ei oska valida värvide vahel ning ka pintslid ja rullid ajavad segadusse? Oled õiges kohas – kohe aitame selgusele jõuda, mida täpselt Sul vaja on ja kuidas kauni tulemuseni jõuda!

Mööbli värvimine kriidivärvide ja Fusion mineraalvärvidega

Kõik, mida Sa pead teadma mööbli värvimistest

1. ETTEVALMISTUS

Kas kriidvärvidega saab värvida ka juba lakitud või värvitud mööblit? Ja, kas saab ka mööbliplaadist mööblit, mis pole isegi puidust? Kas kriidivärvidega saab värvida ka soojamüüre ja kamindai? Aga treppe? Jah saab ja väga edukalt!

Kõigepealt on vaja selgusele jõuda, kas värvitav mööbel on puidust ja lakitud, peitsitud ja värvitud või hoopiski tahad uuendada saepuruplaadist ehk MDF plaadist mööblit. Kui Sa täpselt ei tea kumbaga tegu siis vali viimane ehk MDF plaadi käsitlusviis siis on kindel, et tulemus jääb püsima ning näeb kaunis välja. 

LAKITUD VÕI VÄRVITUD PUIDUST MÖÖBEL 

fusion mineraalvärv, võõp, tõmme, muster, kriidivärv

Määrdunud pinnad võiks esialgu veega puhtaks pesta. Kasutada võib ka spetsiaalset Fusioni TSP vahendit, mis eemaldab mustuse ja lisaks parandab värvi nakkumist pinnaga.

(NB! tavalisi kodu puhastusvahendeid ei soovita kasutada, kuna need võivad jätta pinnale värvi hülgava kihi.)

Kriidivärviga värvides  võiks pinna kergelt liivapaberiga (jämedus umbes 150) üle käia nagu pühiks tolmu – see eemaldab võimalikud mustusejäägid, silendab pinda ning tagab parema nakkuvuse.

Fusion Mineraalvärviga värvides peab eelnevalt lakitud või värvitud pinnad liivapaberiga karestama. Tervet eelnevat värvikihti eemaldada ei ole vaja – lihtsalt käige pind liivapaberiga korralikult üle – see on vajalik värvi paremaks püsimiseks. Fusionil on olemas ka läbipaistev kruntvärv Ultra Grip, mis tagab nakkuvuse ilma lihvimata. Mööblit valgeks värvides võib kasutada ka Vintage Painti valget kruntvärvi, Veebaasil loodussõbralik toode on ideaalne eelviimistlemiseks isoleerib läbiimbuvad plekid ning ühtlasi annab valge alustooni! Parandab libedatel pindadel nakkuvust ning hoiab kokku värvikulu! Ideaalne lahendus valgete toonide alla! mineraalvärvidele vajalik ettevalmistus on siis enda valik, kes soovib kruntida ja kellele on kerge lihvimine käepärasem.

MDF PLAADIST MÖÖBEL

Enamus köögikappe on just sellest materjalist. Tegu on enamjaolt väga sileda pinnaga ja seetõttu on hea seda peale veega pesemist kergelt liivapaberiga (suurus u 150) karestada.

Kriidivärviga värvides piisab enamjaolt aluspinna korralikust karestamisest ja väga tugeva püsivuse jaoks võiks kasutada läbipaistvat või valget kruntvärvi.

Fusion mineraalvärviga värvides peab aluspinna kindlasti Ultra Gripi või Vintage Painti kruntvärviga töötlema. 

fusion mineraalvärv, kriidivärv, võõp, mööblivärv
Fusion mineraalvärv

METALL KLAAS PLASTMASS

Tegu on enamjaolt väga sileda pinnaga ja seetõttu on hea seda peale veega pesemist kergelt liivapaberiga (suurus u 150) karestada.

Kriidivärviga värvides ei vaja enne värvimist ettevalmistust.

fusion mineraalvärv, võõp, ash, tõmme, fusion. mineral paint
Fusion Mineraalvärviga värvimine

Fusion mineraalvärviga värvides peab aluspinna kindlasti Ultra Gripi või Vintage Paintiga töötlema.

2. VÄRVIMINE

Värvimise puhul on oluline nii pintsli kui rulli valik ning õige tehnika. Mööblit värvitakse vähemalt kahe kihina. Värvimise juures on oluline värvida pinda järjest võimalikult pikkade pintslitõmmetega näiteks puidusüüd jälgides või valides suuna vasakult paremale. Värvi tuleb alati mööblile kanda õhukese kihina – ära muretse kui esimene kiht kohe ei anna soovitud tulemust. Esimene kiht võib tihti jääda veidi ebaühtlane aga selle katab ära teine kiht värvi. Oluline on, et ei tohi kiusatusele järele anda ja minna juba mõnda aega tagasi värvitud pinda ühtlasemaks siluma minna – tekib vastupidine efekt. Poolkuivanud värv hakkab hoopis pintsli külge kinni.

MILLINE PINTSEL VÕI RULL?

Kriidivärviga ja Fusion mineraalvärviga värvides
fusion mineraalvärv, tõmme, võõp, tartu,viljandi
Mööbli värvimine

Kõige siledama pinna saavutamiseks soovitame kasutada võimalikult peenikesest sünteetiliste kiududega pintsleid – need jätavad kõige siledama pinna. Hea pintsel tagab hea tulemuse! Väga häid pintsleid leiab siit.

Sama pintsel sobib hiljem ka lakkimiseks ning õigesti hooldades saab kasutada palju kordi. Pintsleid võib pesta seebi ja sooja veega. Hea pintsel on investeering!

Kõige siledama pinna jätab lühikarvaline rull – seda nii värvides kui ka lakkides. 

KUIDAS VÄRVIDA TUMEDAT MÖÖBLIT VALGEKS?

 Kõige populaarsem küsimus!

Mööblit valgeks värvides on ideaalne eelviimistlemiseks Vintage Painti valge krunt, mis sisaldab väga palju valget pigmenti, mis annab väga hea katvusega valge alustooni, mis tagab väiksema värvikulu, kuna annab lisaks kruntvärvi omadustele ka juba esimese kihi valget tooni – ühtlasi on see ka ju ajasääst, kuna ühe kihi pealekandmisega saavutame kahe kihi omadused. Kirsiks tordil on ka väiksemast värvikulust tekkiv raha kokkuhoid:)

 

3. VIIMISTLEMINE

LAKKIMINE

Alati kindel valik

Mida tugevama kulumisastmega lakk, seda tugevam pind. Lakk ei pruugi olla alati läikiv vanamoodne viimistlus – tänapäeval on juba olemas ultra matt lakk, mis jätab kauni mati pinna.

Fusion Mineraalvärv üldjuhul lisaviimistlust ei vaja aga kui tegu on toidulauaga, köögiga või muu väga palju kasutust saava mööbliesemega siis soovitame pinna katta tugeva siidmati pinna jätva Fusioni Tough Coatiga

VAHATAMINE

Vahatamine on loodussõbralik valik nii värvitud pindade kui ka puidu viimistlemiseks ning kaitseks. Naturaalsete mööblivahadega saab toonida, viimistleda ja värskendada ka puidust mööblit, töötasapindu ja muid siseviimistluses kasutatavaid puitmaterjale. Mööblivahasid on läbipaistvaid kui ka toonitud kujul valgeid, halle, pruune ja erinevaid metalse kumaga efektvahasid. Dekoratiivvaha, võõpEfektvahad on peamiselt mõeldud niiöelda vintage vanutuse saavutamiseks, kuna erinevatel ornamentidel ja nikerdustel toob see veelgi neid esile. 

Tahaksid üheskoos käe valgeks saada või hoopis edasijõudnud mööblituunija tehnikaid õppida? Registreeri end meie koolitusele!

koolitus, õpituba, võõp, siirdepilt
Siirdepildi ja mööblivärvimise tehnikad 23.03 Viljandis
õpituba, koolitus, töötuba, fusion mineraalvärv, võõp
Ornamendid ja mööblivärvimise tehnikad 23.03 Viljandis