Šabloonimine – kiire ja taskukohane koduvärskendus

Šabloonid annavad võimaluse interjööri värskendada kiirelt , lihtsalt ja taskukohaselt. Uuendust vajavad värvitud ja krohvitud seinad saab lihtsalt ja kiirelt värskendada šablooni abil. Šabloone saab kasutada lisaks ka mööblil, kangal ning paberil, mis loob palju erinevaid dekoreerimise võimalusi.

Mustri seinale kandmiseks on hea kasutada looduslikke värve. Kriidivärv pakub ehituspoodides leiduvatele värvidele loodussõbralikku alternatiivi. Samuti on võimalik nässu läinud koht kohe pärast värvimist niiske lapiga ära parandada.

TÖÖ KÄIK

Šabloonvärvimine on jõukohane ka pere kõige pisematele
 1. Kinnita šabloon maalriteibiga vähemalt neljast nurgast värvitavale pinnale. Siis püsib šabloon kenasti paigas, mis teeb värvimise mugavamaks ning lõpptulemuse korrektsemaks.
 2. Kasuta šablooni tegemiseks hästi katvat kriidivärvi. Siin projektis kasutasime  Vintage Paint kriidivärvi VÕÕP Stuudiost. Paksema kontsistentsiga väga hea katvusega värv lihtsustab oluliselt töö käiku ja tagab kaunima tulemuse. 
 3. Sega värv hoolikalt. 
 4. Kõige mugavam on šabloonimiseks kasutada ümarat pintslit, mida suurem šabloon seda suurem võiks olla ka pintsli läbimõõt. Pintsel peab olema kindlasti kuiv. Äsja pestud pintslisse jäänud vesi vedeldab värvi ja suurendab ohtu, et värv valgub šablooni alla laiali. Samuti lahjeneb värv ning ei kata enam nii hästi nagu peaks.
 5. Kasta pintsel otse millimeetri jagu värvi sisse ning pühi üleliigne värv majapidamise paberisse. Nii hajutad laiali ja pühid maha üleliigsed värvivaalud, mis võiksid šablooni peenete osade vahele minna.

  Üleliigne värv tupsutage majapidamispaberisse.
 6. Nüüd kanna ringikujuliselt või tupsudades värv pintsli abil šabloonile. Igal korral pintslile uuesti värvi võttes tuleb pintsit vastu majapidamise paberit puhtamaks pühida. 
 7. Eemalda šabloon kohe kui kõik kohad on värviga kaetud.
 8. Siin projektis kasutatud mandala šabloon on 1/4 valmis kujutisest. Liiguta mandlat päripäeva edasi. Aseta mustrikorduse kohad juba värvitud osade peale – see tagab perfektse mandala ringi. Korda tehtut kuni mandala kujutis on valmis

 

 

Töövahendid

NIPID

 • Lase värvil purgi kaanepeal 10-15 minutit seista siis muutub värv paksemaks. Paksem värv katab paremini ja valgub vähem laiali.
 • Pintsli puudumisel võib värvi šabloonile kanda samas tehnikas ka kuiva nõudepesu svammi abil. Suuri seinašabloone võib värvida ka mikrofiiber rulliga. Kõige kaunima tulemuse tagab aga nn kuiva pintsli tehnika.
 • Õige kogus värvi on kasutatud siis kui värv on praktiliselt kohe kuiv!
 • Ennem suurele pinnale šablooni tegemist – tee väike katselapike paberile või papile. Siis saab õige tehnika ja värvikoguse paika ja päris šabloon tuleb perfektne!

Šabloonide hooldus

 1. Plastikšabloone saab kasutada korduvalt. Hästi hooldatud šabloonide kasutusaeg pikeneb.
 2. Kasuta šabloone võimalusel alati ühelt poolt. Sile tagumine pool on tihedamalt vastu värvitavat pinda ning värvides tuleb kujutis selgepiirilisem. Mõlemalt poolt kasutades muutub šabloon krobeliseks ning ei hoia nii hästi vastu värvitavat pinda. Värv valgub lihtsamini laiali.
 3. Peale kasutamist pese šablooni sooja veega õrnalt puhtaks.