BLOGI

Kuidas värvida mööblit?

Õpetus

Kuidas värvida mööblit?

Soovid värskendada oma mööblit aga ei tea, kuidas ja millega alustada? Kardad oma mööbli ära rikkuda? Ei oska valida värvide vahel ning ka pintslid ja rullid ajavad segadusse? Oled õiges kohas – kohe aitame selgusele jõuda, mida täpselt Sul vaja on ja kuidas kauni tulemuseni jõuda!

Mööbli värvimine kriidivärvide ja Fusion mineraalvärvidega

Kõik, mida Sa pead teadma mööbli värvimistest

1. ETTEVALMISTUS

Kas kriidvärvidega saab värvida ka juba lakitud või värvitud mööblit? Ja, kas saab ka mööbliplaadist mööblit, mis pole isegi puidust? Kas kriidivärvidega saab värvida ka soojamüüre ja kamindai? Aga treppe? Jah saab ja väga edukalt!

Kõigepealt on vaja selgusele jõuda, kas värvitav mööbel on puidust ja lakitud, peitsitud ja värvitud või hoopiski tahad uuendada saepuruplaadist ehk MDF plaadist mööblit. Kui Sa täpselt ei tea kumbaga tegu siis vali viimane ehk MDF plaadi käsitlusviis siis on kindel, et tulemus jääb püsima ning näeb kaunis välja. 

LAKITUD VÕI VÄRVITUD PUIDUST MÖÖBEL 

fusion mineraalvärv, võõp, tõmme, muster, kriidivärv

Määrdunud pinnad võiks esialgu veega puhtaks pesta. Kasutada võib ka spetsiaalset Fusioni TSP vahendit, mis eemaldab mustuse ja lisaks parandab värvi nakkumist pinnaga.

(NB! tavalisi kodu puhastusvahendeid ei soovita kasutada, kuna need võivad jätta pinnale värvi hülgava kihi.)

Kriidivärviga värvides  võiks pinna kergelt liivapaberiga (jämedus umbes 150) üle käia nagu pühiks tolmu – see eemaldab võimalikud mustusejäägid, silendab pinda ning tagab parema nakkuvuse.

Fusion Mineraalvärviga värvides peab eelnevalt lakitud või värvitud pinnad liivapaberiga karestama. Tervet eelnevat värvikihti eemaldada ei ole vaja – lihtsalt käige pind liivapaberiga korralikult üle – see on vajalik värvi paremaks püsimiseks. Fusionil on olemas ka läbipaistev kruntvärv Ultra Grip, mis tagab nakkuvuse ilma lihvimata. Mööblit valgeks värvides võib kasutada ka Vintage Painti valget kruntvärvi, Veebaasil loodussõbralik toode on ideaalne eelviimistlemiseks isoleerib läbiimbuvad plekid ning ühtlasi annab valge alustooni! Parandab libedatel pindadel nakkuvust ning hoiab kokku värvikulu! Ideaalne lahendus valgete toonide alla! mineraalvärvidele vajalik ettevalmistus on siis enda valik, kes soovib kruntida ja kellele on kerge lihvimine käepärasem.

MDF PLAADIST MÖÖBEL

Enamus köögikappe on just sellest materjalist. Tegu on enamjaolt väga sileda pinnaga ja seetõttu on hea seda peale veega pesemist kergelt liivapaberiga (suurus u 150) karestada.

Kriidivärviga värvides piisab enamjaolt aluspinna korralikust karestamisest ja väga tugeva püsivuse jaoks võiks kasutada läbipaistvat või valget kruntvärvi.

Fusion mineraalvärviga värvides peab aluspinna kindlasti Ultra Gripi või Vintage Painti kruntvärviga töötlema. 

fusion mineraalvärv, kriidivärv, võõp, mööblivärv
Fusion mineraalvärv

METALL KLAAS PLASTMASS

Tegu on enamjaolt väga sileda pinnaga ja seetõttu on hea seda peale veega pesemist kergelt liivapaberiga (suurus u 150) karestada.

Kriidivärviga värvides ei vaja enne värvimist ettevalmistust.

fusion mineraalvärv, võõp, ash, tõmme, fusion. mineral paint
Fusion Mineraalvärviga värvimine

Fusion mineraalvärviga värvides peab aluspinna kindlasti Ultra Gripi või Vintage Paintiga töötlema.

2. VÄRVIMINE

Värvimise puhul on oluline nii pintsli kui rulli valik ning õige tehnika. Mööblit värvitakse vähemalt kahe kihina. Värvimise juures on oluline värvida pinda järjest võimalikult pikkade pintslitõmmetega näiteks puidusüüd jälgides või valides suuna vasakult paremale. Värvi tuleb alati mööblile kanda õhukese kihina – ära muretse kui esimene kiht kohe ei anna soovitud tulemust. Esimene kiht võib tihti jääda veidi ebaühtlane aga selle katab ära teine kiht värvi. Oluline on, et ei tohi kiusatusele järele anda ja minna juba mõnda aega tagasi värvitud pinda ühtlasemaks siluma minna – tekib vastupidine efekt. Poolkuivanud värv hakkab hoopis pintsli külge kinni.

MILLINE PINTSEL VÕI RULL?

Kriidivärviga ja Fusion mineraalvärviga värvides
fusion mineraalvärv, tõmme, võõp, tartu,viljandi
Mööbli värvimine

Kõige siledama pinna saavutamiseks soovitame kasutada võimalikult peenikesest sünteetiliste kiududega pintsleid – need jätavad kõige siledama pinna. Hea pintsel tagab hea tulemuse! Väga häid pintsleid leiab siit.

Sama pintsel sobib hiljem ka lakkimiseks ning õigesti hooldades saab kasutada palju kordi. Pintsleid võib pesta seebi ja sooja veega. Hea pintsel on investeering!

Kõige siledama pinna jätab lühikarvaline rull – seda nii värvides kui ka lakkides. 

KUIDAS VÄRVIDA TUMEDAT MÖÖBLIT VALGEKS?

 Kõige populaarsem küsimus!

Mööblit valgeks värvides on ideaalne eelviimistlemiseks Vintage Painti valge krunt, mis sisaldab väga palju valget pigmenti, mis annab väga hea katvusega valge alustooni, mis tagab väiksema värvikulu, kuna annab lisaks kruntvärvi omadustele ka juba esimese kihi valget tooni – ühtlasi on see ka ju ajasääst, kuna ühe kihi pealekandmisega saavutame kahe kihi omadused. Kirsiks tordil on ka väiksemast värvikulust tekkiv raha kokkuhoid:)

 

3. VIIMISTLEMINE

LAKKIMINE

Alati kindel valik

Mida tugevama kulumisastmega lakk, seda tugevam pind. Lakk ei pruugi olla alati läikiv vanamoodne viimistlus – tänapäeval on juba olemas ultra matt lakk, mis jätab kauni mati pinna.

Fusion Mineraalvärv üldjuhul lisaviimistlust ei vaja aga kui tegu on toidulauaga, köögiga või muu väga palju kasutust saava mööbliesemega siis soovitame pinna katta tugeva siidmati pinna jätva Fusioni Tough Coatiga

VAHATAMINE

Vahatamine on loodussõbralik valik nii värvitud pindade kui ka puidu viimistlemiseks ning kaitseks. Naturaalsete mööblivahadega saab toonida, viimistleda ja värskendada ka puidust mööblit, töötasapindu ja muid siseviimistluses kasutatavaid puitmaterjale. Mööblivahasid on läbipaistvaid kui ka toonitud kujul valgeid, halle, pruune ja erinevaid metalse kumaga efektvahasid. Dekoratiivvaha, võõpEfektvahad on peamiselt mõeldud niiöelda vintage vanutuse saavutamiseks, kuna erinevatel ornamentidel ja nikerdustel toob see veelgi neid esile. 

Tahaksid üheskoos käe valgeks saada või hoopis edasijõudnud mööblituunija tehnikaid õppida? Registreeri end meie koolitusele!

koolitus, õpituba, võõp, siirdepilt
Siirdepildi ja mööblivärvimise tehnikad 23.03 Viljandis
õpituba, koolitus, töötuba, fusion mineraalvärv, võõp
Ornamendid ja mööblivärvimise tehnikad 23.03 Viljandis

Šabloonimine – kiire ja taskukohane koduvärskendus

Šabloonid annavad võimaluse interjööri värskendada kiirelt , lihtsalt ja taskukohaselt. Uuendust vajavad värvitud ja krohvitud seinad saab lihtsalt ja kiirelt värskendada šablooni abil. Šabloone saab kasutada lisaks ka mööblil, kangal ning paberil, mis loob palju erinevaid dekoreerimise võimalusi.

Mustri seinale kandmiseks on hea kasutada looduslikke värve. Kriidivärv pakub ehituspoodides leiduvatele värvidele loodussõbralikku alternatiivi. Samuti on võimalik nässu läinud koht kohe pärast värvimist niiske lapiga ära parandada.

TÖÖ KÄIK

Šabloonvärvimine on jõukohane ka pere kõige pisematele
  1. Kinnita šabloon maalriteibiga vähemalt neljast nurgast värvitavale pinnale. Siis püsib šabloon kenasti paigas, mis teeb värvimise mugavamaks ning lõpptulemuse korrektsemaks.
  2. Kasuta šablooni tegemiseks hästi katvat kriidivärvi. Siin projektis kasutasime  Vintage Paint kriidivärvi VÕÕP Stuudiost. Paksema kontsistentsiga väga hea katvusega värv lihtsustab oluliselt töö käiku ja tagab kaunima tulemuse. 
  3. Sega värv hoolikalt. 
  4. Kõige mugavam on šabloonimiseks kasutada ümarat pintslit, mida suurem šabloon seda suurem võiks olla ka pintsli läbimõõt. Pintsel peab olema kindlasti kuiv. Äsja pestud pintslisse jäänud vesi vedeldab värvi ja suurendab ohtu, et värv valgub šablooni alla laiali. Samuti lahjeneb värv ning ei kata enam nii hästi nagu peaks.
  5. Kasta pintsel otse millimeetri jagu värvi sisse ning pühi üleliigne värv majapidamise paberisse. Nii hajutad laiali ja pühid maha üleliigsed värvivaalud, mis võiksid šablooni peenete osade vahele minna.

    Üleliigne värv tupsutage majapidamispaberisse.
  6. Nüüd kanna ringikujuliselt või tupsudades värv pintsli abil šabloonile. Igal korral pintslile uuesti värvi võttes tuleb pintsit vastu majapidamise paberit puhtamaks pühida. 
  7. Eemalda šabloon kohe kui kõik kohad on värviga kaetud.
  8. Siin projektis kasutatud mandala šabloon on 1/4 valmis kujutisest. Liiguta mandlat päripäeva edasi. Aseta mustrikorduse kohad juba värvitud osade peale – see tagab perfektse mandala ringi. Korda tehtut kuni mandala kujutis on valmis

 

 

Töövahendid

NIPID

  • Lase värvil purgi kaanepeal 10-15 minutit seista siis muutub värv paksemaks. Paksem värv katab paremini ja valgub vähem laiali.
  • Pintsli puudumisel võib värvi šabloonile kanda samas tehnikas ka kuiva nõudepesu svammi abil. Suuri seinašabloone võib värvida ka mikrofiiber rulliga. Kõige kaunima tulemuse tagab aga nn kuiva pintsli tehnika.
  • Õige kogus värvi on kasutatud siis kui värv on praktiliselt kohe kuiv!
  • Ennem suurele pinnale šablooni tegemist – tee väike katselapike paberile või papile. Siis saab õige tehnika ja värvikoguse paika ja päris šabloon tuleb perfektne!

Šabloonide hooldus

  1. Plastikšabloone saab kasutada korduvalt. Hästi hooldatud šabloonide kasutusaeg pikeneb.
  2. Kasuta šabloone võimalusel alati ühelt poolt. Sile tagumine pool on tihedamalt vastu värvitavat pinda ning värvides tuleb kujutis selgepiirilisem. Mõlemalt poolt kasutades muutub šabloon krobeliseks ning ei hoia nii hästi vastu värvitavat pinda. Värv valgub lihtsamini laiali.
  3. Peale kasutamist pese šablooni sooja veega õrnalt puhtaks. 

Kuidas värvida šablooni kiirelt ja lihtsalt? VAATA SIIT!

NÕUANDEID: 10 põhjust, miks valida looduslik seinavärv

Looduslikud seinavärvid annavad hingava, kemikaalivaba ning kauni kodu. Vintage Paint looduslikud seinavärvid katavad paremini kui tavalised seinavärvid ning on seetõttu väga kuluefektiivsed.

Vintage Paint looduslikud seinavärvid on kriidivärvid, mis on valmistatud ajalooliste retseptide põhjal looduslikest mineraalidest, savist ning puhtast veest. Värv on toodetud keskonnasõbralikest looduslikest komponentidest ja ei sisalda mürgiseid kemikaale ning on VOC- vaba. Sobivad väga hästi ka savi- ning lubikrohvitud pindade värvimiseks. Sisetingimustesse mõeldud kriidivärvi abil on võimalik edukat üle värvida ka juba tapetseeritud seinu.

Kriidivärvi eelised:

  1. Kriidivärv on väga hea katvusega ning kergelt rulli või pintsli abil seinale kantav, laseb niiskust läbi ning niiskus ei kogune värvi alla.

  2. Täna väga suurepärasele nakkuvusele sobib pea kõigi pindade värvimiseks ilma erilise ettevalmistuseta.

  3. Tänu kõrgeke pH-tasemele kaitseb värv pinda hallituse eest.

  4. Värvitud pind jääb matt

  5. Väga ilus ja ainulaadne toonivalik

  6.  Kergesti ülevärvitav

  7.  Kuiva lapiga pühkimiskindel 

  8.  Ei sisalda mürgiseid komponente ja on VOC- vaba ning sobib eriti hästi allergikutele ja lastetuppa

  9. Värv on täiesti lõhnavaba

  10. Emissioonivaba

Uuri lisa VÕÕP loodusvärvide spetsialistidelt.

KUIDAS KASUTADA? Värvitav pind peab olema puhas ja rasvavaba. Temperatuur värvimisel minimaalselt +10°C. Kuna värv kuivab karboniseerumise teel – niiskuse ja CO2 toimel – vältida värvimise ja värvi kuivamise ajal tuuletõmmet ja otsest päikest. Enne kasutamist korralikult segada. Värvida üks sein korraga, et vältida värvi kuivamisest põhjustatud rantide teket.  Värv tuleb kanda pinnale õhukese kihina rulli või pintsliga kahe kihina.  Enne järgmise kihi värvimist peab eelmine kiht olema täielikult kuivanud. Kuivamise aeg 1 tund. Värvi võib lahjendada veega, et saada kriidisem/piimjam lõpptulemus. Soovi korral kaunista erinevate šabloonimotiividega või mustrirulliga.  Rohkem kasutatavaid pindu nagu koridori seinad ning lülitite ümbrus on soovitatav üle katta Vintage Pirmer&Sealeriga, mis suleb värvi poorind ning kaitseb plekkide eest.

SÄILITAMINE Säilitada tihedalt suletud taaras lastele kättesaamatus kohas, jahedas ja kuivas ruumis. Kaitsta külma eest. 

 

Millised võimalused annab Sulle kriidivärv?

Kriidivärvid mööblile VÕÕP
Kriidivärvid mööblile VÕÕP

KRIIDIVÄRV JA KRIIDIVÄRVID

 

Millised võimalused annab Sulle kriidivärv?

 

Kriidivärv annab võimaluse ilma erilise eeltöötluseta katta peaaegu kõiki pindu. Ei pea lihvima ega kruntima! Kriidivärvid on suurepärase katvusega ja seetõttu on nendega lihtne ning tore värvida ka algajal.

 

Värvitavat pinda pole tarvis eelnevalt ei lihvida ega kruntida

Kriidivärv kinnitub praktiliselt igale pinnale ilma erilise ettevalmistuseta.  Vintage mati kriidivärvi abil saate vanast ning väsinud mööblitükist lihtsa vaevaga kauni vintage mööblieseme.

Nakkub imehästi pea kõigile pindadele

Vintage matt kriidivärv on mõeldud eelkõige mööblile, kuid tänu suurepärasele katvusele sobib pea kõigi pindade värvimiseks. Kriidivärviga saab värvida puitu, mööbliplaati, seina, põrandat, keraamikat ning kõiki peitsitud, lakitud või värvitud pindu.​ Kriidivärve on lihne ning lõbus kasutada ja seetõttu sobivad hästi ka algajaile.

Suurepärase katvuse ja toonivalikuga

Kriidivärvi võib lahjendada veega, et saada kriidisem/piimjam lõpptulemus. Tekstuursema pinna saavutamiseks võib värvi paksemaks kuivatada. Toone võib omavahel segada, niiet kahest väikesest värvist võib saada veel päris mitu uut ja ainulaadset kriidivärvi tooni!

Kuivab kiiresti

Kriidivärvid on veebaasil, lõhnavabad, loodussõbralikud ning hingavad.

Kriidivärvitud kapp tooniga Faded Rose
Kriidivärvitud kapp tooniga Faded Rose – meie koolitusel osalenud Anni kaunis kätetöö

Fotode autor: Anni Keskülla

Vahva mõte jõuludeks, kuidas endale vintage jõulukaunistused saada!

 

Vahva mõte jõuludeks, kuidas endale vintage jõulukaunistused saada!

Tavalised jõulukaunistused (kodusolevad või taaskasutusest) võõbata üle kriidivärvidega. Kui värv on kuivanud siis peale kanda liimlakk, lakk või liim ning sinna peale raputada mõnusat jõululõhnalist kaneeli! Tulemus jääb vahva vintage ning seejuures tekitab kaneeliaroom tõelise jõulumeeleolu!
Ideid neile, kellele kaneel ei meeldi: dekupaaž ehk salvrätitehnika, kraklee ning eriti osavatele kaunid käsitsi maalitud pildid ja mustrid.
NB! Kindlasti on tegevusest palju rõõmu lastel ning mälestuseks mõnusast ajaveetmisest jäävad omanäolised jõulukaunistused.

 

www.võõp.ee

7 nippi, mida kriidivärvidega värvimisel silmas pidada

Kriidivärv annab võimaluse ilma erilise eeltöötluseta katta peaaegu kõiki pindu. Ei pea lihvima ega kruntima! Vintage Paint Kriidivärvid on suurepärase katvusega ja seetõttu on nendega lihtne ning tore värvida ka algajal. Siiski kõlavad tihtipeale need samas küsimused, millele me kohe vastused leiame.

1. Kas tõesti ei pea lihvima? 

Tõesti ei pea lihvima, kriidivärv on väga hea nakkuvusega ning nakkub nii lakitud, peitsitud kui ka värvitud pindadega. Sobib ka töötlemata puidule, kuid siis peab arvestame veidi suurema värvikuluga, kuna töötlemata puit on oluliselt poorsema pealispinnaga ning imab rohkem värvi sisse kui juba eelnevalt töödeldud puit.

2. Kas kriidivärviga saab värvida ka keraamikat, metalli ja mööbliplaati?

Kriidivärviga saab tõepoolest värvida ka keraamikat, metalli ja mööbliplaadist valmistatud esemeid. Klaasi ning mööbliplaadi puhul võiks pinda enne värvimist õrnalt karestada, kasutades selleks 200-240 tihedusega liivapaberit.

3. Kas väga palju kannatada saanud, määrdunud ning lahtise spoonikihiga mööblit on võimalik veel päästa?

On küll – just lootusetus seisus tunduva mööbliga saab teha imesid!

Mitte mahapestavate plekkidega väga määrdunud mööbel on mõistlik ennem kruntida Vintage Paint krundi&kinnitajaga, mis takistab plekkide läbiimbumist. Samuti takistab toode populaarse männipuidust mööbli oksakohtadest vaigu läbiimbumist värvi kihtidesse.

Katkise ja lahtise spooniga mööblil tuleks esimenena eemaldada lahtised spoonijupid. (Võimaluse korral liimida.) Kohad, millel on spoon katkine või puudu tuleks pahteldada puidupahtliga. Sobivateks töövahenditeks on Tikkurila puidupahtel ning väikesed maalinoad. Mööbli puhul on oluline ligi pääseda erinevate kujudega pindadele ning pahteldada väga väikeseid nurki, servi ja nikerdusi  – tavaline pahtlilabidas on selleks lihtsalt liiga suur ja kohmakas. Maalinoad on väikesed, õhukesed ning erinevate kujudega ja võimaldavad ligi pääseda ka kõige keerukamatesse kohtadesse. Peale puidupahtli pealekandmist tuleksid pinnad lihvida tiheda liivapaberiga ning tolmust puhtaks pühkida. Ja ongi valmis värvimiseks!

4. Kas ka rohelise tooli saab kriidivärviga valgeks värvida?

Saab küll! Kriidivärvid on suurepärase katvusega ja nendega saab ka musta valgeks värvida. Tavaliselt värvitakse kriidivärviga kuni 2 kihti, kuid ühtlase lumivalge tulemuse saamiseks mustast valgeni võib kuluda kuni 3 värvikihti.

5. Kas kriidivärv sobib niisketesse tingimustesse nagu näiteks sauna eesruumi mööbel või vannitoa riiul? Kas kriidivärviga võib värvida ka köögikappe?

Kriidivärvid sobivad ka niisketesse keskkondadesse, kuid mitte otse veega kokkupuutuvatele pindadele. Sauna eesruumis olevad esemed ning vannitoa riiulid võiks kindlasti katta vaha asemel lakiga. Lakk on  vee ja kulumiskindlam kui vaha ning sobib hästi vannitoa, köögi ning lastetoa mööbli viimistluseks.

Köök on eriti palju kasutatav pind ning enne köögikappide värvimist soovitame pinnad ennem ja pärast värvimist üle käia Vintage Paint krundi ja kinnitajaga, mis annab suurema kulumiskindluse.

6. Kas peab kindlasti kasutama vaha või lakki?

Kriidivärvid on avatud pooriga värvid ning vajavad kindlasti enda peale vaha või lakki, mis muudab pinnad vett ning mustust hülgavaks.

Tihedasti kasutatavad pinnad (söögilaud, lastetool, köök) või niiskemas ruumis (sauna eesruum, vannituba) asuvad esemed soovitame vahatamise asemel lakkida. Vintage Paint ultra matti lakki tuleks peale kanda kaks äärmiselt õhukest kihti, mis välistab võimaluse kolletuda. Kui lakkida väga paksult – lausa tilkudes mööblile kanda siis muutuvad tilgad kollakaks. Lakk on kergelt piimjas, väga vedel ning seetõttu väga kuluefektiivne.

Vaha tuleks peale kanda pintsli või mikrofiiber lapi abil, tavalist kaltsu tuleks välitida, kuna see ajab ebemeid ning hiljem on neid võimatu vaha seest kätte saada. Peale vaha pealekandmist tuleks see sisse hõõruda ning ülejäägid ära pühkida. Vahatatud pinnad on küll kohe kastusvalmis, kuid siiski oleks hea kui vaha saaks kivistuda päeva või paar seda mitte kasutades. Täielik vaha kivistumine toimub umbes 30 päeva jooksul.

7. Kui kaua säilib juba avatud värvipurk?

Korralikult suletud kaanega värvipurk säilib ligi aasta. Vintage Paint kriidivärvid veebaasil ja paksenenud värvi saab lahjendada veega.

Värve võib ka omavahel segada – seega saab just kahest erinevast värvipurgist saada mitu uut ja vahvat tooni! fantaasia on piiritu.

Vintage Paint kriidivärvid ja lakid on veebaasil ning lõhnatud – sertifitseeritud ja sobivad kasutamiseks ka lastemööblil.

Vintage Paint kriidivärve ning põnevaid mööblikaunistuamise salanippe saab piiluda www.võõp.ee

Mööblituunija 10 käsku

1.  Vali

Alustuseks vali värskendust vajav mööblitükk.

2.  Mõtle

Mõtle läbi, millist tulemust Sa soovid. Loo enda jaoks visioon tuunitud mööblitükist.

3. Sobita

Sobita  enda jaoks meelsad värvid. Võta arvesse ka interjööri värve!

4. Puhasta

Puhasta mööblitükk korralikult. Rasvaste plekkide puhul pese puhta veega. (Suuremate ebatasasuste korral tasanda pinda peene liivapaberiga.)

5. Eemalda

Võta ära väikesed detailid näiteks käepidemed. Mõnusam värvida ja lihtsam tulemus. Osaliselt värvitud pinnaga on detaile palju ebamugavam eemaldada.

6.  Värvi

Sega värv hoolikalt  ja kanna peale esimene õhuke kiht värvi, lase kuivada.

7. Korda

Kanna peale teine kiht värvi ja lase sellel kuivada. Mõnusalt kriidise tulemuse saamiseks võib kriidivärve veega lahjendada. 

8. Kaunista

Kaunista mõne kauni šablooniga.

9.Kaitse

Kaitse pind vaha või lakiga. See kaitseb värvitud pinda ja muudab selle vetthülgavaks.

10. Kasuta

Naudi oma uut aja imelist mööblitükki!

VÕÕP

www.võõp.ee

Kuidas uuendada väsinud seinu?

Uuendust vajavad värvitud ja krohvitud seinad saab lihtsalt ja kiirelt värskendada mustrirulli abil. Mustrirulle saab kasutada lisaks ka mööblil, kangal ning paberil, mis loob palju erinevaid dekoreerimise võimalusi.

Mustri seinale kandmiseks on hea kasutada looduslikke värve. Kriidivärv pakub ehituspoodides leiduvatele värvidele loodussõbralikku alternatiivi. Samuti on võimalik nässu läinud koht kohe pärast rullimist niiske lapiga ära parandada.

Mustrirull
Mustrirull

​​
Mustri rullimiseks on vaja kaheosalist rulli ja soovitavalt looduslikku ning hingavat kriidivärvi.

Mustrirulli kasutamise töövõtted:

1. Svamm täidetakse värviga samamoodi nagu tavaline värvirull ja seejärel paigaldatakse mustrirull.
2. Tõmmates kannab svammirull värvi ühtlaselt mustrirullile ja sealt seinale.

Ühe svammi täitmisega saab ülevalt alla tõmmata 3-4 korda. Iga järgmine tõmme peaks olema eelmist veidi kattev (umbes 1-2 cm), vastasel juhul jäävad mustritõmmetele vahed ning muster ei jää ühtlane.

​​
NIPID
Tee proovitükk näiteks vana tapeedi tagaküljel!
Mustrile saab anda kulunud välimuse kui paned svammile vähem värvi.
Heledama mustritooniga tumedale pinnale värvides, ei paista võimalikud vead nii hästi välja.
Topeltrullimist saab vältida: väljaulatuvate osade värvimisel kasuta A4 paberit, mida liiguta rulliga koos allapoole.
Mustrirull on korduvkasutatav, pese see veega puhtaks ning kasuta jälle!
Kaunid toonid Jeanne d’arc Living Vintage Paint kriidivärvid, mustrirullid ja šabloonid on saadaval VÕÕP e-poes – TASUTA transport!